
Pamiątka w galerii: LINK
Sekcja Młodzieżowa: Dominika, Oliwia, Mikołaj | Justyna G. | Anna, Michał | Ines, Sebastian

Pamiątka w galerii: LINK
Sekcja Młodzieżowa: Dominika, Oliwia, Mikołaj | Justyna G. | Anna, Michał | Ines, Sebastian

Autor widocznego wyżej dvojkríža, Ondrej 4., kształcił się w Bratysławie, Newcastle i Paryżu. Jako artysta sięga po rozmaite tworzywa. W 2014 roku, w nieodległej stąd Starej Bystrici zasadził Księżycowy kwiat. W 2008 na górze Vrchrieka, nad wsią Zákopčie w Jawornikach ustawił Potwora, a w 2013 we wsi Sekule – Kotłokocura (chyba trochę spokrewnionego z dvojkrížom). Jak czytamy w zaproszeniu na monograficzną wystawę, zorganizowaną kilka miesięcy temu w Čadci, Ondrej 4. "nie jest autorem, który odczuwa potrzebę zaszokowania widza, wstrząśnięcia nim. Na odwrót, raczej chce zachęcić go do refleksji; do tego, aby z łagodnym uśmiechem na twarzy zastanowił się nad sposobem naszego życia i nad naszym miejscem w świecie" (LINK). To bez wątpienia jedna z najładniejszych beskidzkich "kapliczek", jakie widzieliśmy. Większa próbka twórczości młodego Zimki znajduje się tutaj: LINK